Челси со пресврт го сруши Вест Хем, Чилвел играч на средбата (ВИДЕО)

Челси доста среќно и многу тешко дојде до победа до 2-1 против Вест Хем во лондонското дерби во рамки на 6.коло во Премиерлигата.

Првиот гол беше постигнат во 62.минута, кога Микаил Антонио реализираше за 0-1 по еден карамбол во шеснаесетникот на Челси.

https://twitter.com/WrentAA/status/1566088965710569474?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1566088965710569474%7Ctwgr%5E3ae47725d4d26668c88490909062a722a5fe8f03%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fsport1.mk%2Ffudbal%2Fligi%2Fchelsi-so-presvrt-go-srushi-vest-hem-chilvel-beshe-igrach-na-natprevarot-video

Бен Чилвел погоди за 1-1 во 76.минута по лошата интервенција ан Лукаш Фабијански на голот на Вест Хем и само неколку минути откако влезе во игра.

https://twitter.com/WrentAA/status/1566088965710569474?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1566088965710569474%7Ctwgr%5E3ae47725d4d26668c88490909062a722a5fe8f03%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fsport1.mk%2Ffudbal%2Fligi%2Fchelsi-so-presvrt-go-srushi-vest-hem-chilvel-beshe-igrach-na-natprevarot-video

Левиот бек потоа му асистираше на уште еден „џокер“ од клупата Каи Хаверц, кој во 88.минута донесе целосен пресврт. Гостите го израмнија резултатот преку Максим Корне во 90.минута, но голот беше поништен од ВАР, бидејќи Боуен направи прекршок врз голманот на домашните Едуард Менди.

https://twitter.com/WrentAA/status/1566088965710569474?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1566088965710569474%7Ctwgr%5E3ae47725d4d26668c88490909062a722a5fe8f03%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fsport1.mk%2Ffudbal%2Fligi%2Fchelsi-so-presvrt-go-srushi-vest-hem-chilvel-beshe-igrach-na-natprevarot-video

На останатите натпревари, Брентфорд со 5-2 го декласираше Лидс, Њукасл и Кристал Палас одиграа без голови, а Бормут направи сензационален пресврт и победи со 2-3 на гостувањето кај Нотингем Форест иако губеше со 2-0 по првиот дел. Тотнем беше сигурен против Фулам со 2-1, а Вулверхемптон конечно ја запиша првата сезонска победа и тоа со 1-0 против Саутемптон.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.