Софија Вергара со фотографија од младоста ги воодушеви фановите

Софија Вергара предизвика воодушевување на социјалните мрежи со фотографија од младоста.

Фотографијата која е направена на Бахамите пред триесетина години привлече големо внимание.

„Имаш статус на божица“, „Совршена си, отсекогаш си била!“, „Каква убавина“, „И денес си совршена“, „Кралица“, ја коментираат фотографијата на која позира во атрактивно бикини.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sofia Vergara (@sofiavergara)

 

Ѕвездата на серијата „Модерно семејство“ изгледа исто толку добро и на прагот на шестата деценија, и иако понекогаш знае да претера со слатките и храната, вели дека знае како да се врати на вистинскиот пат.

„Веќе не сум во моите дваесетти и знам дека вежбањето е важно и прави чуда. Тоа најдобро се гледа кај мажите и жените кои вежбаат. Работите почнуваат да се менуваат и единственото нешто што можам да направам е да вежбам“, изјави претходно Вергара.