-0.2 C
Skopje
понеделник, декември 11, 2023

ВИДЕОI Експлозија во Турција

Во турското пристаниште Самсун се случила голема експлозија, по што дошло до пожар.

На лице место се противпожарни екипи кои успеале да го изгаснат пожарот.

Како што јавуваат турските медиуми, експлозијата се случила во танкер за нафта кој бил на пристаништето.

По експлозијата избувнал пожар во цистерната, а голем црн чад се издигнал кон небото.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.