Адел поднесе барање за развод

47
Brit Awards 2016: Адел апсолутна победничка (ВИДЕО)
Brit Awards 2016: Адел апсолутна победничка (ВИДЕО)

Британската пејачка Адел поднела барање за развод на бракот од сопругот, пренесува BBC повикувајќи се на документи поднесени на судот во Лос Анџелес..

Претставник на двојката рекол Адел и Сајмон Конецки „доследни на заедничкото подиогнувње на синот со многу љубов“. Адел го роди синот Енџел во 2012 година, а се омажи за инвестицискиот банкар по петгодишната врска во 2016 година.

Според заедничкото соопштение на двојката, која разијдувањењето го објави во април годинава, се повикуваат на почитување на приватноста и додаваат дека по ова прашање повеќе нема да се изјаснуваат во јавноста,.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.