Аднан Сума на Фејсбук: Оливер Спасовски е прекрасен човек

462

Третоосомничениот во случајот „Фабрика за афери“, Аднан Сума се огласи на социјалните мрежи. Тој ги отфрли обвинувањата, призна дека фотографиите со премиерот Груевски се фотомонтажа, а за технички назначениот министер Оливер Спасовски вели дека е прекрасен човек.

adnan-suma-fejsbuk
Аднан Сума на Фејсбук: Господинот Оливер е прекрасен човек

Во Фабриката за афери покрај тоа што биле најдени голем број фалсификувани документи, исто така, најдени се и 70.000 незаконски прислушувани разговори, кои според првичните информации биле продавани. Повеќе за ова на следниот линк.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.