Џафери ја закажа седницата за разрешување на Катица Јанева

34

Претседателот на Собранието, Талат Џафери ја закажа седницата за разрешување на Катица Јанева од функцијата Специјален јавен обвинител. Почетокот на седницата е закажан за 13 часот утре. Претходно, при комисиска расправа беше донесена едногласна одлука поддржана од власта и опозицијата во парламентот да и се одземе функцијата поради нестручно работење.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.