Агим Красниќи прободел затвореник со нож во Идризово

1712

Како што пишуваат албанските портали во земјава, Агим Красниќи кој што одлежува казна затвор во казнено поправниот дом “Идризово“, поради одмазда извршил напад врз друг затвореник и го прободел со нож.

Тој потпомогнат од своите подржувачи во затворскиот двор во Идризово со нож нападнал друг затвореник при што му нанел убод во ногата, а потоа бил префрлен на скопската Клиника.

После овој напад Красниќи е сместен во самица, а полицијата го истражува случајот. Директорот на затворот, во изјава за телевизија „Алфа“ вели дека мотивот за нападот е познат, бидејќи другиот затвореник во еден судски случај сведочеше против Красниќи.

Директорот вели дека тој ќе остане уште долго во затворот, бидејќи е осуден за многу дела и треба да одлежи 15 години затвор.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.