Ахмети: Меџити не ми кажал дека ќе поднесе интерпелација за министрите Груби и Османи

120

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети не е загрижен од најавите на Изет Меџити и други пратеници на ДУИ дека ќе поднесат интерпелација за вицепремиерот Артан Груби и министерот за надворешни работи, Бујар Османи.

– Нема загриженост, бидејќи, секако, доколку имаше такво нешто, сигурно Меџити ќе разговараше со мене, но таквата тема досега не е отворена – изјави Ахмети за ТВ 21.

Тој рече и дека доколку пратеник на ДУИ поднесе интерпелација за сопартиец нема да биде отстранет од партијата.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.