Ахмети: Нема никаков договор со ВМРО-ДПМНЕ за да се изгласаат уставните измени

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, во интервју за ТВ 21 зборува за острата реакција на јавноста зошто сега се случуваат измените на Кривчниот законик, при што се истакнуваше дека има договор со ВМРО-ДПМНЕ во врска со уставните измени.

„Нема никаков доворор со ВМРО-ДПМНЕ за да се изгласаат уставните измени. ВМРО-ДПМНЕ го кажа јавно својот став дека нема да ги изгласа уставните измени под бугарски диктат.

Ние овде имаме огромни разлики, ова е многу жешка тема, тема која бара многу концентриран пристап. Ние овде се разликуваме многу со ВМРО-ДПМНЕ“, изјави Ахмети.

 

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.