Ахмети по изгласувањето на уставните измени: Бидна!

98

Бидна! – вака лидерот на ДУИ Али Ахмети на својот Фејсбук профил го означи завршувањето на процесот на Договорот од Преспа во Собранието.

Со 81 глас „за“ попладнево во Собранието беа изгласани уставните измени.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.