Ахмети прогласи победа во овие општини

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, во првата прес-конференција по затворањето на гласачките места рече дека победиле во општините Струга, Кичево, Долнени, Чаир, Боговиње, Теарце, Арачиново.

Тој рече дека очекуваат добри резултати во Тетово и Гостивар.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.