Академија ФМП со победа ја заврши првата сезона во БИБЛ лигата

28

Koшаркаркарите на Академија ФМП го совлада Балкан со 77:75 во последното осмо коло од групната фаза во Балканската БИБЛ-лига.

Македонскиот претставник до триумф дојде во второто полувреме, бидејќи на паузата имаше негатива од 13 поени.

Стефан Крстајиќ беше најефикасен во домашниот табор со 25 поени, Били Ајви постигна 18, додека Лука Стојановски 13 поени.

Академија ФМП ја заврши првата сезоната во регионалното натпреварување со скор од шест порази и две победи, двете остварени во последните две кола.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.