Ако сакате да бидете голман на Реал, вели Куртоа, мора да ги прифатите тензиите

39

Голманот на Реал Мадрид, Тибо Куртоа, изјави дека не се плаши од критиките што ги добил последните недели.

Белгиецот е дефинитивно вон форма, прима многу голови и се зборува дека би можел да ја загуби стартната позиција на штета на Алфонс Ареола.

– Ако сакате да бидете голман на Реал Мадрид, мора да можете да се справите со тензите и да го прифатите, изјави фудбалерот за весникот „Марка“.

Засега се чини има голема веројатност Куртоа да го пропушти судирот против Гранада во текот на викендот за сметка на Ареола, а исто така ќе подлежи и на специјална диета за чистење на неговото тело. Во натпреварот против Бриж тој добил труење од храна и акутен гастроентеритис, а откако бил заменет на одмор изгубил 3 килограми во тежина за само неколку часа.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.