Активната блокада на дело – ВМРО-ДПМНЕ 8 часа блокираше донесување на дневен ред, се спречувало едноумие на власта

ВМРО-ДПМНЕ и денес продолжи со активната блокада во македонското собрани.

Имено опозициската партија денес осум часа го блокираше донесувањето на дневниот ред, а од опозициската партија велат дека тоа е поради спречување на едноумието на власта.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.