Албанец баран од Интерпол уапсен на Долно Блаце

На 16 јануари 2021 во 11:30 часот во Полициската станица за Граничен премин Долно Блаце од слобода бил лишен Г.М.(24) од Република Албанија, по барање на Интерпол.

Тој бил задржан во полициска станица за понатамошна постапка.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.