Албанија доби бугарска вакцина пред Македонија! Зоки џабе лижеше, пак го превеслаа!

1570

Заев и Филипче се фалеа дека ќе добијат вакцина против коронавирусот од Бугарија, арно ама си ја подвиткаа опашката, за тоа што стигна разочараувачки одговор – нема вакцини за Македонија оти не добиле доволно.

Испаѓа дека Бојко Борисов ги лажел како мали деца, затоа што Еди Рама се пофали дека Албанија добила вакцини од Бугарија.

А, еден твитерџија вака ја прокемнтира ваквата ситуација со видео од Рама:

„Да му умре козата на комшијата! Албанија, еј Албанија доби бугарска вакцина пред Македонија! Брат за брат сирење за пари! Зоки џабе лижеше пак го превеслаа! И после браќа ни биле..“.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.