Албанската пејачка Тахири во првите редови на митингот на ВМРО-ДПМНЕ

Пејачката Аделина Тахири на својот Инстаграм објави неколку фотографии на кои е во првите редови, блиску до лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на партиски митинг.

Не е познато во какво својство се појавила на митингот, како пејачка или како поддржувач.

Таа пред две години беше во првиот ред на протестот организиран од опозициската ВМРО-ДПМНЕ, под мотото „Премногу е!“, против Францускиот предлог.

Тогаш беше во друштво на сопругата на Мицкоски, Рози Мицкоска.