15.8 C
Skopje
петок, јуни 14, 2024

Алек Болдвин се огласи откако беше ослободен од обвинението за убиство

Алек Болдвин се огласи откако беше ослободен од обвинението за убиството на кинематограферот Халина Хачинс во октомври 2021 година на сетот на филмот „Р’ѓа“.

Болдвин на социјалните мрежи сподели фотографија на која позира со сопругата.

-Се што имам ѝ должам на оваа жена, напиша тој во објавата и се заблагодари на својата сопруга.