Александар Трајковски ќе го засили дански Алборг

Данскиот фудбалски тим Алборг ќе се засили со македонскиот репрезентативец Александар Трајковски, открива „Nordjyske.dk“ повикувајќи се на изјавата на спортскиот директор на клубот Инге Андре Олсен кој изјави дека клубот е многу блиску до потпис на нов фудбалер од нападот но истовремено одби да го открие името.

А изданието открива дека се работи за Трајковски од Мајорка и тој треба да биде четвртото засилување на екипата ова лето по Андрес Хагелскјер, Лука Прип и Милан Макариќ.

Ако трансферот се реализира Трајковски ќе биде само вториот македонски фудбалер кој заиграл за Алборг по Артим Шаќири кој ги бранеше боите на овој клуб во 2005-2006 година.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.