Алесандра Амбросио ви го претставува новиот изглед!

И уште една жена од модниот свет одлучи да се збогува со класичната, долга, права коса.

Бразилскиот модел, Алесандра Амбросио, стана уште една славна дама која одлучи да го освежи изгледот со  боб фризурата.

Во морето на славните личности кои експериментирале со должината и бојата на косата, Амбросио на Инстаграм профилот објави фотографија од фризерскиот салон. Една од најубавите жени на планетата одлучи конечно да ја скрати својата коса.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.