Алсат: Прегазен велосипедист лежи кај Мавровка (ФОТО)

Нешто пред 14 часот на крстосницата кај Мавровска и судовите автомобил удри во велосипедист и тешко го повреди, пренесува „Алсат“ објавувајќи фотографии од несреќата.

Лицето има здобиено повреди и остана неподвижно да лежи на асфалтот сè до доаѓањето на полицијата и брзата помош, велат од телевизијата, додавајќи дека полицискиот увид сè уште трае, а жената којашто управувала со автомобилот (БМВ) и понатаму е во возилото.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.