Алжирец со лажен словачки пасош се обидел да излезе од земјава

42

Маж бил уапсен вчера на скопскиот аеродром.

Имено, во 17:40 часот на излез од Република Македонија на Граничниот премин „Меѓународен аеродром Скопје“ по извршена пасошка контрола од страна на полициски службеник на 37-годишниот В.Б. од Алжир, кој бил со словачка патна исправа, поради постоење основи на сомнение дека истата била фалсификувана бил приведен во полициска станица за понатамошна постапка.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.