Амбасадата на САД – Честита 118-та годишнина од Илинден!

27

Амбасадата на СAД упати честитка на официјалниот фејсбук профил по повод националниот празник 2 август – Илинден.

– Од сите нас во американската aмбасада, Честита 118-та годишнина од Илинден! – стои на фејсбук статусот  на Амбасадата.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.