Џамбаски му испрати порака на Пендаровски, со нови навреди за македонскиот народ

Македонија била и е бугарска! Северна Македонија е друга работа, пишува на Фејсбук Ангел Џамбаски.

„Заслугата тука е на Тито. Со забрани за влез во државата нема да ја избришете вистината“, се додава во неговата објава на ФБ.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.