Џамбо Агушев му свиреше на уво на Перо Антиќ за 38-от роденден

119

Претседателот на Кошаркарската Федерација на Македонија, Перо Антиќ вчеравечер го прослави својот 38-миот роденден.

На славеникот на увце му свирел Џамбо со Агушеви, имало голема торта со бројот 12 на неа, бројот на дресот од црвено-белите.

На забавата биле и Тамара Тодевска и нејзиниот сопруг Александар, па токму пејачката беше онаа која ја сними атмосферата на роденденот и на објави на своите „стори“ на Инстаграм.

извор: вистина.мк

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.