Амди Бајрам доживеал срцев удар

182

Пратеникот и лидер на Сојузот на Ромите, Амди Бајрам пред неполн час преживеал срцев удар, пишува Република.

Според информациите на порталот од Клиничкиот центар, тој бил хоспитализиран. Наскоро се очекуваат повеќе информации за неговата здравствена состојба.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.