Американците предупредени да не патуваат во Србија и Албанија

115

Американскиот Стејт Департмент ги предупреди државјаните на САД да не патуваат во Србија, Албанија и уште седум други држави, поради лошата епидемиолошка состојба со коронавирусот.

Стејт департментот ги предупреди граѓаните да не патуваат и во Словенија, Литванија, Авганистан, Гренада, Белизе, Сент Китс и Невис и Маурициус. Се наведува дека тие држави се меѓу земјите од четврти степен во кои е регистрирана значителна распространетост на коронавирусот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.