Американец направил хаос во Скопје: Го нарушил јавниот ред и мир, па станал агресивен

Денеска (03.12.2023) во 01:05 часот во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје го привеле Б.Ф.Џ.(50) од САД затоа што во угостителски објект на подрачје на Центар го  нарушил јавниот ред и мир и агресивно се однесувал кон присутните во објектот.

Бил агресивен и кон полициските службеници кои вршеле службени дејствија.

По документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.