Американскиот претседател Бајден си ја згреши жената

Им нема крај на гафовите што ги прави американскиот претседател Џо Бајден. Во изминатиов период тој неколку пати се поздравуваше со воздухот, а имаше и заспано на столче додека го снимаат камерите.

Но, по сѐ изгледа, најновиот негов гаф ги надмина сите претходни.

Имено, на социјалните мрежи веќе цела една недела масовно се споделува видео на кое се гледа како американскиот претседател, веројатно мислејќи дека неговата сопруга Џил е покрај него, фаќа и неколку секунди ја држи раката на друга жена.

А таа, кутрата, инаку гувернерка Гречен Витмер, не знае како да реагира.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.