Анџелина Џоли тврди дека Бред Пит физички ја малтретирал: Откри дека била негова жртва многу пред разводот

Американската актерка и режисерка Анџелина Џоли тврди дека физичкото малтретирање на нејзиниот поранешен сопруг Бред Пит „започнало многу пред“ инцидентот со приватен авион во 2016 година, што резултираше со нејзино поднесување барање за развод од холивудскиот актер, според документите до кои дојде „Пејџ Сикс“.

Анџелина Џоли и Бред Пит имаа еден од најинтересните и медиумски покриени бракови. Љубовта не траеше, па решија да се разделат во 2016 година.

Тогаш актерката го обвини Пит дека физички ги нападнал неа и нејзиниот син за време на лет, а во целиот случај се вклучило дури и ФБИ.

Сега се активирани нови информации. Адвокатскиот тим на актерката направи бомбастични тврдења во обид да објави комуникации што ќе докаже дека Пит одбил да и дозволи на неговата поранешна сопруга да го продаде нејзиниот дел од нивната француска винарија Шато Миравал, освен ако таа не потпише „отежнувачки“ и „опширен“ договор за необјавување. .

„Иако историјата на Пит за физичко малтретирање на Анџелина Џоли започна многу пред семејното патување со авион од Франција до Лос Анџелес во септември 2016 година, овој лет беше првпат тој да го насочи своето физичко малтретирање на деца. Џоли потоа веднаш го напуштила“, се вели во документот.

Според судскиот налог, договорот за доверливост го опфаќа Пит (60) за неговото „недолично однесување, без разлика дали е поврзано со Миравал или не“, во обид да ја спречи Џоли јавно да зборува за неговата наводна злоупотреба.