Андон Бошковски: Џабе ни е оваа победа ако не одиме во Топ 16

„Тоа беше клучно. Колку имаш подобар голман толку полесно ќе победиш. Не сакам да ја намалувам улогата на другите играчи, ова е голема победа, но ништо нема да значи ако не минеме во ТОП 16. Се надевам дека и ние и Металург ќе одиме понатаму. Металург денеска беше послаб, затоа победивме, но не мора да значи дека така ќе биде на вториот меч“, рече Бошковски.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.