Јанева денеска на распит пред Русковска

22

Денеска во ОЈО треба да биде донесена третата осомничена во случјаот Рекет. Катица Јанева e повикана по Бојан Јовановски кој вчера молчеше со барање дека прво сака увид во доказите.

Катица Јанева, се наоѓа во притвор во КПУ Затвор Скопје а доби плус 30 дена притвор неодамна.

Имено вчера од ОЈО соопштија дека истрагата за Рекет е завршена а тому тоа веројатно ќе и биде пренесено денеска и на поранешната шефица на СЈО

Обвинетите имат на располагање 15 дена да направат увид во доказите за првоосомничените лица и правото на одбраната да предлага докази во корист на осомничените.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.