Ангеловски: Во Кичево еден гласач го скинал своето ливче, а друг го фотографирал

Портпаролот на МВР Тони Ангеловски за Сител изјави дека досега изборите течат мирно без нарушување на јавниот ред и мир.

– Ги повикувам граѓаните и учесниците во овие избори така да продолжиме во текот на целиот ден и да имаме мирни и фер демократки избори. Нарушување на јавниор ред и мир нема, но имаше два настани во врска со кинење на гласачко ливче. Гласач во Кичево изјави дека згрешил при заокружувањето и го скинал ливчето. А имаше уште еден случај во Кичево каде еден гласач го фотографирал своето ливче, и за овие настани ќе се преземат соодветни мерки, рече Ангеловски.

Ангеловски дополни и дека службите на МВР работат и денеска за да можат граѓаните да си ги подигнат личните карти.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.