Англија со најсилен состав ќе се спротистави на Македонија

Селекторот на англиската фудбалска репрезентација, Герет Саутгејт го објави списокот на играчи кои се повикани за дуелот против Македонија во квалификациите за Европското првенство 2024 година.

Англија која е актуелен европски вицепрвак има екстра квалитетен состав, а во тимот на саутгејт се најдоа Пикфорд, Мегваер, Стоунс, Белингам, Вокер, Хендерсон, Рајс, Фоден, Кејн, Рашфорд, Сака, Грилиш…

Македонија на 19 јуни ќе гостува на „Олд Трафорд“ против некогашниот светски првак.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.