3.2 C
Skopje
четврток, април 2, 2020

АНКЕТА: Силјановска убедливо го доби првиот ТВ дуел со Пендаровски

199

Професорката Гордана Силјановска убедливо го добила вчерашниот дуел со Пендаровски во рамките на кампањата за избор на Претседател на Република Македонија, според анкетата на порталот Прес24.

Според 67 проценти од нив Силјановска била подобра во првото ТВ соочување, додека 33 отсто сметаат дека Пендаровски бил подобриот во дебатата.

Од 4.900 читатели кои се решиле да гласаат на нашата анкета, 3.300 се определиле за Силјановска а 1.600 за Пендаровски.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.