АНКЕТА: Силјановска убедливо го доби ТВ дуелот на МРТ со Пендаровски

228

Професорката Гордана Силјановска убедливо го добила вчерашниот дуел со Пендаровски во рамките на кампањата за избор на Претседател на Република Македонија, според анкетите на социјалните мрежи.

Според 76 отсто од нив Силјановска била подобра во првото ТВ соочување, додека 24 проценти сметаат дека Пендаровски бил подобриот во дебатата.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.