Анкети: Мицкоски во убедливо водство пред Заев на ТВ дуелот

433

Според анкетите по вечерашниот дуел на лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, Христијан Мицкоски е со убедливо водство пред Зоран Заев.

Во една од анкетите на социјалните мрежи, Мицкоски води со 90, односно 74 проценти, додека Заев има 26, односно 10 проценти од гласовите.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.