Јанкуловска првпат го прослави Бадник со сопругот и со синот Петар по три години затвор

Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска прослави Бадник со сопругот и со синот Петар за првпат откако ја издржа затворската казна за предметот „Тенк“.

На својот профил на Фејсбук таа објави фотографија и напиша „Христос се роди! Навистина се роди! Честит Божиќ“.

Јанкулоска во септември 2020 година беше осудена на четири години затвор.