Антикорупциска отвори предмет за министерката Нина Ангеловска

80

Државната комисија за спречување корупција ќе испитува судир на интереси кај министерката за финансии Нина Ангеловска која ги повлече своите пари од Еуростандард банката пред нејзиното пропагање.

Сител дознава дека е покрената службена постапка со која ДКСК ќе утврдува судир на интереси.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.