Јануарски промоции во „Скин солушн“ и „Алтер его“

43

Промотивни јануарски третмани во специјалистичката ординација по дерматовенерологија и естетска медицина „Скин Солушн“ и Центарот за естетика „Алтер его“ кои опфаќаат и методи за подмладување на кожата на лицето како микродермоабразија, дерма ролер третман, лифтинг мезотерапија, ласерска епилација, масажи и други услуги.

Ова е комплетната понуда која не треба да ја пропуштите:

Скин солушн:

1. Микродермоабразија+пареа+капсула=500ден. (редовна цена на микродермоабразија=2000ден)
2. Микродермоабразија+пареа+крем маска=700ден. (редовна цена на микродермоабразија=2000ден)
3. Дермалифт на лице=1200ден. (редовна цена на дермалифт 3700ден.)
4. Радиофрекфенца на лице=500ден. (редовна цена 2500ден)
5. Дерма ролер третман на околу очна регија=500ден. (редовна цена 1800ден.)
6. Дерма ролер третман на лице=900ден. (редовна цена 3000ден.)
7. Хемиски пилинг на лице (овошен/со фитинска киселина/со манделична киселина/со гликолна
киселина/со салицилна киселина)=750ден. (редовна цена 2500ден.)
8. BB GLOW третман на лице=1200ден.(редовна цена 6200ден.)
9. Хемиски пилинг на лице со лупење=2500ден.(редовна цена 5000ден.)
10. Мезокупероза на лице=1500ден.+ПОДАРОК масло за купероза (реодвна цена на мезокупероза
3000ден.)
11. Класичен третман на лице=400ден. (редовна цена 500/750ден.)
12. Хијалуронска мезопорација на лице=700ден.(редовна цена 3000ден.)
13. Лифтинг мезотерапија на лице=900ден.(редовна цена 3000ден.)

Алтер его:

1. 50% попуст на ласерска епилација на влакна на сите регии
2. Ласерска рејувенација/подмладување на лице=750ден (редовна цена 2500ден)
3. Ласерски третман на акни=900ден.(редовна цена 2500ден.)
4. Релакс масажа на тело=700ден.
5. Релакс масажа на грб=500ден.
6. Медицинска масажа на цело тело=1500ден.(масажата ја изведува физиотерапевт)
7. Масажа на нозе и стапала=400ден.
8. Пакет од 10 антицелулитни масажи=2600ден.
9. Пакет од 10 мадеротерапии=4500ден.
10. Пакет од 10 масажи на лице,врат,деколте=2800ден.

Повеќе информации и закажување термини на 078-261-996

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.