Јанушев: Народот избра обнова, влегуваме во трка за составување на нова влада

150

Победивме во голем број на општини, во Аеродром, Гази Баба, Кисела Вода, Пехчево, Велес, Градско, Охрид, Илинден, Петровец… Факт е дека промените народот ја посакува обновата, а не коруптивна и криминална влада, изјави пред малку Игор Јанушев, генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ.

„Опозицијата има повеќе гласови од партиите на власта. Влегуваме во трка за составување на нова влада, за составување мнозинство на нова влада“, рече Јанушев и најави подетални информации откако ќе се добијат официјалните резултати од предвремените парламентарни избори.

Јанушев рече дека резултатот е тесен и уште неизвесен.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.