Апасиев: Со еден политички потег ги кутнавме оние кои Македонија ја претворија во башибозук

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев вели дека со еден политички потег ги кутнале оние кои Македонија ја претворија во башибозук.

„Со еден политички потег, ги кутнавме оние кои ни ги избркаа родителите од фабриките и кои Македонија ја претворија во башибозук“, напиша Апасиев на социјалната мрежа.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.