Арачиновец превезувал 36 мигранти во камион

63

Струмичката полиција го привела 29-годишниот Б.А. од скопското село Арачиново, поради тоа што на регионалниот пат помеѓу струмичките села Куклиш и Свидовица, при преглед на камионот со којшто управувал, биле пронајдени 36 мигранти.

Ова го соопшти Министерството за внатрешни работи (МВР) и информираше дека станувало збор за двајца мигранти од Ирак, еден од Камерун, тројца од Пакистан, девет од Авганистан и 21 од Сирија.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.