Арбен Таравари ќе биде шеф на изборниот штаб на Алијанса за Албанците

39

Партијата Алијанса за Албанците на редовен состанок на Централното претседателство во Тетово денеска изврши избор на претседател на Централниот изборен штаб за предвремените избори на 12 април 2020. Од членовите на Централното претседателство едногласно за претседател на Централниот изборен штаб е избран генералниот секретар на Алијансата за Албанците, Арбен Таравари, информираат од партијата.

-Таравари го увери Централното претседателство дека партиската централа заедно со изборниот штаб како и со сите локални службеници и политички активизам ќе обезбеди и гарантира убедлива победа на Алијансата за Албанците на изборите на 12 април 2020 година, соопштуваат од Алијансата за Албанците.

Арбен Таравари е актуелен градоначалник на Гостивар.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.