Арон Ремзи ќе го напушти Јувентус

48

Тренерот на Јувентус, Максимилијано Алегри потврди дека Арон Рамзи повеќе не е дел од тимот и дека ќе го напушти клубот во зимскиот преоден рок.

Веќе подолго време се шпекулира со заминување на Велшанецот кој не е во плановите на тренерот Алегри.

Рамзи е еден од најплатените фудбалери во тимот, па Јувентус сака да се ослободи од него што е можно побрзо.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.