Арсовска со Муцунски, Костовски и Стефковски ќе ги искористат сите потенцијали, капацитети и способности за Скопје да биде модерна, современа и европска метропола

Заеднички и во соработка со Тимчо Муцунски, градоначалник на Општина Аеродром, Дарко Костовски, градоначалник на Општина Бутел и Бобан Стефковски, градоначалник на Општина Гази Баба, ќе ги искористиме сите свои потенцијали, капацитети и способности за да го направиме нашето Скопје, модерна, современа и европска метропола, истакна Данела Арсовска, кандидатот за градоначалник на Град Скопје поддржан од ВМРО-ДПМНЕ.

-Само со чесно работење, реализација на клучните проекти и добро смислена стратегија за градот, поддржана од сите учесници во креирањето на политичките и општествени процеси, ќе ја исполниме целта за подобро место за живеење за сите жители на Скопје.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.