Артан Груби „се храни“ со народни пари, плаќа со пари на министерството

154

Артан Груби, прв човек во Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците, плаќал ручеци на сметка на министерството, во познат скопски ресторан, објави News33.

News33 ова го докажува преку фотографија објавени подолу.

Она што останува енигма е колку пари Министерството потрошило во оваа кафеана.

Редакцијата на News33 испратила прашања до Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците, но одговор не добиле.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.