Асфалтирани улиците „Гутенбергова”и „Волтерова” во Драчево

Завршија градежните активности за реконструкција на улиците „Гутенбергова” и „Волтерова” во населбата Драчево. Овие сообраќајници никогаш досега не биле санирани или реконструирани иако се изградени по катастрофалниот земјотрес во 1963 година, соопшти Општина Кисела Вода.

Вкупната должина на овие две улици изнесува 350 метри, односно се работи за асфалтирање на површина од околу 1400 квадратни метри. Во наредниот период на овие сообраќајници ќе им бидат реконструирани и тротоарите.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.