Атлетик ремизираше без голови кај Хетафе

38

Во последниот натпревар од 16-то коло од шпанското фудбалско првенство Хатафе и Атлетик Билбао одиграа 0:0.

Атлетик сега со 21 бод се врати на деветтото место, колку што има и десеттата Осасуна, а бод помалку од осмата Валенсија.

Хетафе е претпоследен 19-ти со 11 бодови, бод помалку од 18-от Кадиз, а три помалку од 17-от Алавес кој е на првата позиција која обезбедува опстанок во Примера.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.