Ауксија во кампот на Чуварите на демократијата за помош на семејството Коларовски

Во кампот на Чуварите на демократијата вчера се одржа хуманитарна аукција на слики за семејството Коларовски од населбата Драчево. На аукцијата беа лицитирани над 20 слики, кои беа изработени од членовите на УМС на ВМРО-ДПМНЕ, а беа собрани средства кои ќе им бидат од огромна помош при градежните зафати и реновирањето на нивниот дом.

aukcija500

Инаку домот на семејството Коларовски пред десетина дена изгоре и секоја помош им е од големо значење.

aukcija2-500

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.